A TETOVÁLÁS TÖRTÉNETE
A tetoválás egy idős az emberrel. A mai napokban sokan csak divatból díszítik testüket különféle mintákkal (sajnos!), ezzel ellentétben az ősidőkben igen nagy szerepük volt. Ugyanis mikor az ember rájött, hogy a bőrük alá bekerült korom megmarad, elkezdtek mintákat "karcolni" szándékosan testükre. A törzsi rangot fejezték ki ily módon. Bizonyítékok vannak arra, hogy használták az egyiptomiak, inkák, rómaiak, aztékok és a maják is. (Például a rómaiak a szolgákra és a rabokra tetováltak jeleket, hogy ennek segítségével különböztessék meg őket az alattvalóktól.) Sok olyan múmiát találtak, melyeknek épen maradt bőrfelületükön jól kivehető tetoválások voltak. Ezen a képen jól látható.
A régi időkben sokkal fájdalmasabb és időigényesebb volt a tetoválás folyamata, mint a mai korban. Hiszen anno egy tűvel tetováltak és nem géppel, az így született tetoválások már igényesek voltak. A mai napig is használják még ezt a módszert. Nem csak törzseknél, tudomásom szerint itthon senki nem dolgozik ezzel a módszerrel, de Amerikában igen. Régen ilyen és ehhez hasonló eszközökkel tetováltak. Nem túl bizalomgerjesztõ látvány.
Európába az "Újvilág" felfedezése hozta a tetoválást. Igazából mégis a XX. században tért vissza az emberek tudatába. Mára már a legmodernebb eszközök állnak a művészek rendelkezésére. Hisz a gépek több tűvel működnek, és percenként több ezer tűszúrás éri a bőrfelületet. Manapság már minden megjeleníthető az ember testén úgy, hogy tökéletes legyen a varrat. Mindenhez megvan a megfelelő eszköz. Más gépet használnak a kontúrhoz, a satírozáshoz és az árnyékoláshoz is. Ráadásul nagyon szép színek állnak a rendelkezésükre. Az ember egy egész galériát viselhet saját magán.
|